O připravované studii líšeňské rokle, jsme vás informovali na našem portále. Protože se snažíme dávat prostor všem, kteří k tématům na stránkách vyjadřují svůj náhled, zveřejňujeme tu článek s názorem radního pana Karla Fuxe.
Vážení občané!
Líšeňská radnice dne 25.března 2010 na zasedání zastupitelstva schválila projekt na zkulturnění katastrálního území v nové zástavbě Líšně, tzv. ROKLE
Tato část Líšně,(kam se před 30-ti lety odvážela zemina, kterou bylo třeba vyvézt při výstavbě panelových domů) si zaslouží úpravu terénu. V Líšni chybí park, kde se mohou občané posadit na lavičky, projít s kočárkem po cestičkách, zahrát si minigolf, košíkovou nebo stolní tenis. Je třeba v této lokalitě vysázet okrasné dřeviny a stromy, které v parných letních měsících zpříjemní pobyt obyvatel.
Je tu však problém! Zastupitelé MČ schválili projekt vytvoření JEZÍREK. Pravdou je, že by to byla nádhera. Avšak problém je v tom, že podloží této lokality je písečné a žádná pramenitá voda tudy neprotéká. Svádět dešťovou vodu ze střech, komunikací a zpevněných ploch nám sice vodu dodá, ale v jakém stavu :-) (Navíc je známo, že co na našem území spadne, také se odpaří).
Další návrh je, že se bude čerpat voda ze studní. Ano, možné to je. Otázkou však je v jakém množství? A za kolik peněz? Filtrace, provzdušňování a přečerpávání by bylo asi dost nákladné. Navíc si musíme uvědomit, že se tam vykoupe kdejaký pejsek a odhodí kdejaká PET láhev.
Bez náročné filtrace a přečerpávání zůstane z jezírek o maximální hloubce 150 cm za několik málo dnů ohavně páchnoucí stoka plná komárů a bahna.
Vážení občané, všichni snad souhlasíme se zkvalitněním našeho prostředí.
Máte však zájem i o jezírka v této lokalitě?
Karel Fux
Radní MČ Brno - Líšeň
(text uveřejněn se souhlasem autora)
Článek: Rokle - centrální park
Kategorie:
Komentáře
Jezírka pro koho? Pro komáry,
Jezírka pro koho? Pro komáry, pro odpadky, osvěžení pro psy?. Kdyby raději radnice vybudovala pořádné hřiště pro děti (viz inspirace park v Olympia apod.) a odpočinkovou zónu s lavičkami udělala by stokrát lépe. Navíc náklady by jistě byly o něčem jiném a zbylé peníze by mohla investovat do rekonstrukce a doplnění stávajících hřišť, která jsou povětšinou v žalostném stavu a laviček, kterých je na zelených plochách opravdu pomálu.